הרצאה זו ניתנה במסגרת יום למידה להורים ולאנשי מקצוע בנושא עבודה טיפולית עם הורים וחשיבותה לילד, למשפחה, בתוך המסגרות השונות שהילד נמצא בהן. יום זה נערך על ידי מרכז "אכוונה - אבחנה והכוונה לילד במשפחתו ובסביבתו. לקריאה נוספת על האופן בו מרכז אכוונה עובד אתם מוזמנים להיכנס לאתר אכוונה
ב – 1997 חוק האימוץ שנחקק ב – 1981 עבר תיקון. התיקון מסדיר את האימוץ בתוך ישראל ומוסיף נורמות על מנת למסגר ולארגן את האימוץ הבינלאומי. ביקוש הילדים שהוכרזו כברי אימוץ גדול בהרבה מההיצע. זה הביא להארכת זמן ההמתנה לאמץ ילד מתחת לגיל 4. המתנה שהיגעה ל – 5 שנים. כתוצאה מההמתנה הממושכת, הזוגות שמסיבות שונות לא יכולים להוליד ילדים פנו לפתרונות שונים וביניהם אימוץ בחו"ל.
החלטה להיפרד או להתגרש הינה החלטה קשה המטלטלת את המשפחה כולה . באופן טבעי ההתמודדות מורכבת עוד יותר כאשר לבני הזוג יש ילדים. במצבים כאלה יש נטייה לפנות לגורם מקצועי לשם קבלת עזרה. יש זוגות המצליחים לגשר על עוצמת הרגשות, הכעס, הפגיעה והחרדה ולפנות במשותף לטיפול, בד"כ על מנת להתייעץ בנוגע לילדים ולנסות לגבש הסכמות במשותף. יש זוגות המצויים גם כך בטיפול זוגי, דבר המאפשר להם להיעזר במרחב הטיפולי הקיים על מנת לגבש הסכמות אלו.
logo בניית אתרים